Емоционално исполнет - Борко Ристовски (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Емоционално исполнет – Борко Ристовски (видео)

Емоционално исполнет – Борко Ристовски (видео)

Борко Ристовски го одигра еден од своите најдобри натпревари во репрезентативниот дрес, бранејќи бројни зицери на чешките ракометари.

Не е тајна дека Ристовски е дополнително мотивиран по неправедното бришење од страна на поранешниот селектор Лино Червар, а неговите добри настапи под водство на Раул Гонзалес се јасна порака до Хрватот дека Борко е далеку од „емоционално испразнет“ – како што беше опишан.

Напротив, по ваква феноменална партија како против Чешка, може само да биде емоционално исполнет – за инает на критичарите и сите оние кои не веруваат во него.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.