Енди Мареј доби втора ќерка - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Енди Мареј доби втора ќерка

Енди Мареј доби втора ќерка

Британскиот тенисер Енди Мареј и неговата сопруга Ким ја добија втората сопруга во семејството. Медиумите информираат дека Ким на свет донесе девојче, втора ќерка во семејството, по Софија која се роди во 2016 година.

Убавата вест ја откри бабата на Енди, Ширли Ерскин.

„Целото семејство е возбудено, исто како и јас. Станав баба на втора внука“, откри Ширли Ерскин.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.