Енди Мареј се откажа од Мајами - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
28/07/2017 0:03
Ракомет
27/07/2017 20:56
Фудбал
27/07/2017 20:21
Ракомет
27/07/2017 13:26

Енди Мареј се откажа од Мајами

Енди Мареј се откажа од Мајами

Претстојниот Мастерс-турнир во Мајами ќе биде значително ослабен откако првиот светски рекет, Енди Мареј, обелодени дека поради повреда на лакотот нема да може да настапи на ова натпреварување.

За жал, поради повреда на лакотот на десната рака нема да можам да играм во Мајами. Искрено жалам и им се извинувам на моите фанови, турнирот во Мајами ми е еден од омилените“ – порача Мареј.

По се изгледа турнирот во Мајами ќе го пропушти и Новак Ѓоковиќ, па во една таква ситуација прв носител ќе биде Стен Вавринка, пред Кеи Нишикори.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.