Ентони Џошуа во моќно издание пред дуелот со Кличко (ВИДЕО)

Британскиот боксер Ентони Џошуа се подготвува за нјаголемиот предизвик во кариерата – големиот меч против Владимир Кличко, на 29 април на распродадениот Вембли, за титулата светски шампион по ИБФ, ИБО и ВБА верзија.

joshua

Боксерите, секој во својата база, напорно тренираат за лондонскиот спектакл. Џошуа во пресрет на мечот за медиумите ги отвори вратите на својата тренинг база. Британецот изгледа многу моќно и расположено пред големата пресметка со Кличко.

joshua4

Првакот по ИБФ верзија демонстрираше разорни удари на боксерската вреќа и на фокусерите со помош на тренерот Боб Меккрекен.

Wladimir-Klitschko-training-Tirol

Од друга страна, Владимир Кличко тренира далеку од очите на јавноста и без присуство на медиумите. Базата на Украинецот е на Алпите во Автстрија.

Wladimir-Klitschko-Training

На Кличко ова ќе му биде прва борба од ноември 2015 година гоза загуби од Тајсон Фјури.

Се вчитува...