Еурофарм Работник почна со подготовките за новата сезона - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Еурофарм Работник почна со подготовките за новата сезона

Еурофарм Работник почна со подготовките за новата сезона

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска стартуваа со подготивките за новата сезона во која ги очекува настапот во домашната Супер лига и деби настапот во европскиот Челинџ куп. Во првата фаза од подготовките, Еурофарм Работниќ ќе тренира во Битола, a потоа битолскиот суперлигаш ќе продолжи во Маврово. Во последната фаза од поготовките предвидено е одигрување на неколку контролни натпревари.

Во својата прва суперлигашка сезона, Еурофарм Работник лани заврши на петото место и обезбеди прв настап во европските купови. Од ланскиот состав си заминаа Барош и Адли, а како засилувања за новата сезона во Битола дојдоа македонскиот репрезентативец Гоце Ојлески и Црногорецот Марко Чампар.

Соработката со Еурофарм Работник ја продолжија Крстевски, Трајковски, Петровски и Чаневски како и двајцата најискусни ракометари во тимот, поранешните македонски репрезентативци Златко Мојсовски и Лазо Мајнов.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.