Еве како треба: Лудогорец направи нова база...со 9 терени, стадион, хотели, академија...за 15 милиони евра - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19
Фудбал
17/08/2017 22:46

Еве како треба: Лудогорец направи нова база…со 9 терени, стадион, хотели, академија…за 15 милиони евра

Еве како треба: Лудогорец направи нова база…со 9 терени, стадион, хотели, академија…за 15 милиони евра

Ако не знаеш како, погледни кај соседите. Бугарскиот првак Лудогорец ја промовираше својата нова база, во која се вложени повеќе од 15 милиони евра, а која ги нуди сите услови за напредок и одлична подготовка на сениорскиот тим, но и младинската школа на клубот.

Како што објавија бугарските медиуми, новата база на Лудогорец содржи 9 фудбалски терени, од кои 7 со природна и 2 со вештачка трева, а сите имаат рефлектори, стадион со 2.000 седишта, хотел, тениски игралишта, посебен полигон за тренирање на голманите, нова зграда со соблекувални, втор комплекс со легла за фудбалерите од младинската школа, како и сали и кабинети за младите фудбалери и тренери од академијата на клубот. Токму затоа и клубот бележи успеси и стигна до групната фаза од Лигата на шампионите.

Кај нас, во многу помало издание, ваков комплекс има само ФК Вардар…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.