Евра со кунг-фу удар истепа навивач, доби црвен картон уште пред мечот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Евра со кунг-фу удар истепа навивач, доби црвен картон уште пред мечот

Евра со кунг-фу удар истепа навивач, доби црвен картон уште пред мечот

Патрис Евра направи невиден инцидент пред почетокот на мечот меѓу Гимараеш и Олимпик Марсеј, откако францускиот ветеран се степа со еден од навивачите на неговиот тим. Евра веќе извесно време е критикуван за слабите игри, а откако групна француски фанови се спушти крај аут-линијата при загревањето, левиот бек ги загуби нервите и со кунг-фу удар со ногата удри еден навивач.

Страстите зовреа, судијата му покажа црвен картон на Евра уште пред натпреварот воопшто да започне, а допрва ќе следи и огромна казна од клубот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.