Еврогол на Мутињо, „кикс“ на Субашиќ - триумф на Монако - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52
Фудбал
23/09/2017 12:57
Ракомет
22/09/2017 19:52

Еврогол на Мутињо, „кикс“ на Субашиќ – триумф на Монако

Еврогол на Мутињо, „кикс“ на Субашиќ – триумф на Монако

Монако продолжува со одлични игри чувајќи го врвот на табелата во францускиот шампионат откако „кнезовите“ вечерва славеа над Бордо, стигнувајќи до нови три бода во битката за титулата со ПСЖ.

Фудбалерите на Монако во првото полувреме се мачеа да го скршат отпорот на гостите, а клучен момент беше влегувањето во игра на Фалкао во вториот дел. Токму Колумбиецот му асистираше на Мбапе при првиот гол за „кнезовите“ на оваа средба, пред Мутињо со еврогол од дваесет метри да зголеми на 2-0.

Конечните 2-1 ги постави Ролан по катастрофалната грешка на голманот Субашиќ, но „кнезовите“ не дозволија овој пад на концентрацијата скапо да ги чини, рутински ги одработеа последните десетина минути и заслужено стигнаа до цел плен против секогаш незгодниот противник.


Kylian Mbappe Goal HD – AS Monaco 1-0 Bordeaux… by denysenathan


Joao Moutinho Goal HD – AS Monaco 2 – 0… by worldfoot


Diego Rolan Funny GOAL HD – Monaco 2-1 Bordeaux… by gashiylli223

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.