Европско куглање во Скопје - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Останато
22/10/2017 20:35
Останато
22/10/2017 16:31
Фудбал
22/10/2017 16:26
Фудбал
22/10/2017 14:17

Европско куглање во Скопје

Во спортскиот центар „Борис Трајковски“ почнаа натпреварите на 10. НБЦ Европски клупски куп во куглање. На него ќе учествуваат околу 500 натпреварувачи од 31 клуб од Австрија, Франција, Хрватска, Унгарија, Германија, Полска, Словенија, Србија и од Македонија. 

 
Меѓу 19 машки и 12 женски екипи, на овој Европски куп од македонските клубови настапуваат „ГТЦ-Скопје“ и „Работнички Реплек“ во машка и „Работнички“ во женска конкуренција. Прв фаворит на купот е Коником Загреб, за кој настапува македонскиот репрезентативец Бранко Манев.  
  

Покровител на оваа спортска манифестација што ќе трае до 8 октомври е Градот Скопје, а организатор е Кугларската федерација на Македонија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.