Фалкао договараше реми со Перуанците за да го исфрлат Чиле?! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Фалкао договараше реми со Перуанците за да го исфрлат Чиле?!

Фалкао договараше реми со Перуанците за да го исфрлат Чиле?!

Колумбија успеа директно да се пласира на Светското првенство во Русија следната година, откако одигра 1-1 против Перу на гости во последното квалификациско коло во Јужна Америка. На крајот „извиси“ Чиле, по убедливиот пораз од Бразил (3-0). Перуанците одат во бараж, со големи надежи дека и тие ќе се пласираат во завршницата на мундијалот.

falcao so peru 2

Но, токму Чилеанците обвинуваат дека за време на натпреварот меѓу Перу и Колумбија, фудбалерите на двете селекции меѓусебно се договориле за нерешен резултат. Поведе Колумбија со голот на Хамес Родригез во 56.минута, а израмни Паоло Гвереро во 76.минута од средбата. А, потоа, откако го дознаа резултатот од мечот Бразил – Чиле, фудбалерите на двете репрезентации имале необично многу меѓусебни разговори на теренот. Во тоа предничел Радамел Фалкао, капитенот на репрезентацијата на Колумбија. Сепак, тоа е многу тешко за докажување…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.