Фановите на Бастија влегоа во терен да ги линчуваат фудбалерите на Лион (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
26/06/2017 10:05
Останато
25/06/2017 20:21
Фудбал
25/06/2017 11:43
Кошарка
25/06/2017 10:28

Фановите на Бастија влегоа во терен да ги линчуваат фудбалерите на Лион (ВИДЕО)

Фановите на Бастија влегоа во терен да ги линчуваат фудбалерите на Лион (ВИДЕО)

Хаос се случи на Велигден во Франција. Фановите на Бастија влегоа на теренот да ги линчуваат фудбалерите на Лион, и тоа уште на загревањето. Хулиганите од Корзика се неверојатно жестоки, а фудбалерите на Лион во прв момент воопшто не сакаа да го започнат мечот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.