Федерер го прими и Ѓоковиќ во својот бенд „Еднорачни бекхенд бојси“ (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Федерер го прими и Ѓоковиќ во својот бенд „Еднорачни бекхенд бојси“ (ВИДЕО)

Федерер го прими и Ѓоковиќ во својот бенд „Еднорачни бекхенд бојси“ (ВИДЕО)

Интересно… Новак Ѓоковиќ пее заедно со Роџер Федерер. Швајцарецот уште од претходно сними „спот“ со уште двајца тенисери, Бугаринот Григор Димитров и Германецот Томи Хас…

А, сега им се приклучува и Новак Ѓоковиќ, покажувајќи ги своите завидни гласовни можности. Како што самиот го именуваше овој бенд Федерер, планираат убава кариера во иднина за „Еднорачните бекхенд бојси“…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.