Федерер во финалето на Мастерсот во Монтреал - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Федерер во финалето на Мастерсот во Монтреал

Федерер во финалето на Мастерсот во Монтреал

Швајцарецот Роџер Федерер се пласираше во финалето на Мастерсот во Монтреал.

Федерер во полуфиналната пресметка, по еден час и 18 минути игра, во два сета со 6-3,7-6 славеше против холандскиот тенисер Робин Хасе.

Во финалето Федерер ќе се соочи со подобриот од втората полуфинална пресметка меѓу Канаѓанецот Шаповалов и Германецот Зверев.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.