Федерер во полуфиналето во Монтреал - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Федерер во полуфиналето во Монтреал

Федерер во полуфиналето во Монтреал

Роџер Федерер се пласираше во полуфиналето на Мастерсот во Монтреал.

Швајцарскиот тенисер во четвртфиналната пресметка во два сета со 6-4,6-4 славеше против Шпанецот Роберто Баутиста.

Во битката за финалето Федерер ќе се соочи со холандскиот тенисер Робин Хасе.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.