Федерер во посета на шампионите од НБА - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Федерер во посета на шампионите од НБА

Федерер во посета на шампионите од НБА

Вториот светски рекет, Роџер Федерер ги посети кошаркарите на Голден Стејт вориорс во пресрет на нивниот пријателски меч со тимот на Минесота тимбервулфс. Швајцарецот имаше можност да се запознае со актуелните шампиони на НБА лигата, а ѕвездите како Кевин Дурант, Стеф Кари и Дрејмонд Грин уживаа во присуството на еден од најдобрите тенисери во светот.

4526037600000578-0-image-a-18_1507481388686

Покрај групните фотографии, Федерер посочи неколку совети околу неговиот начин на исхрана, а дружбата пред мечот очигледно го крена расположението на кошаркарските „џинови“, па лесно ја совладаа Минесота во претсезонската пресметка со резултат од 142-110.

4526037D00000578-0-image-a-21_1507481399930

4526036100000578-0-image-a-20_1507481397663

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.