Феноменалениот Барди не запира: Нов евро-гол...! (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Феноменалениот Барди не запира: Нов евро-гол…! (ВИДЕО)

Феноменалениот Барди не запира: Нов евро-гол…! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Енис Барди продолжува со феноменалните свои игра во предсезоната во шпанската Примера, зачинувајќи го со нов погодок и пријателскиот натпревар на Леванте против Елче.

Леванте славеше со 0-2 против Елче, а Барди во 70. минута од средбата уште еднаш од слободен удар постигна извонреден евро-гол потврдувајќи дека ќе биде огромно засилување за Леванте во новата сезона…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.