Феноменот Роналдо пред 21 година постигна неверојатен гол (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/10/2017 22:47
Ракомет
23/10/2017 17:02
Коментари
23/10/2017 13:15
Останато
22/10/2017 20:35

Феноменот Роналдо пред 21 година постигна неверојатен гол (ВИДЕО)

Феноменот Роналдо пред 21 година постигна неверојатен гол (ВИДЕО)

Меси и Роналдо се „богови“ во денешниот модерен фудбал, но пред нив играше и феноменот Роналдо. Бразилецот на 13 октомври 1996 година, пред точно 21 година, го постигна можеби најубавиот гол на сите времиња.

Ја зема топката од центарот на теренот, ги издрибла сите противнички фудбалери и ја затресе мрежата. Тренерот Боби Робсон се фати за глава во неверување што направи Бразилецот, а Лорен Блан му симна капа…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.