Фернандез донесе победа за Милан, Пандев остана на клупата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
27/06/2017 14:42
Фудбал
27/06/2017 11:51
Фудбал
27/06/2017 12:33
Ракомет
26/06/2017 17:17

Фернандез донесе победа за Милан, Пандев остана на клупата

Фернандез донесе победа за Милан, Пандев остана на клупата

Милан дојде до победа од 1-0 против Џенова во 29. коло во Серија А, со која се искачи на шестата позиција на табелата во италијанскиот шампионат.

„Црвено-црните“ до триумфот дојдоа благодарение на погодокот на Чилеанецот Матиас Фернандез во 33. минута од натпреварот.


Matias Fernandez Goal HD AC Milan 1-0 Genoa 18… by Live1Goals

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев не доби можност за настап на дуелот, останувајќи само на клупата за резервни фудбалери.

По овој триумф Милан има 53 бода, пробивајќи се на шестата позиција на табелата. Џенова е на 16. место со 29 бода.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.