Филип Лазаров потпиша за Бешикташ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Филип Лазаров потпиша за Бешикташ

Филип Лазаров потпиша за Бешикташ

Филип Лазаров и дефинитивно својата кариера ја продолжува во дресот на Бешикташ, откако македонскиот репрезентативец денеска ги мина лекарските прегледи во Истанбул и го стави својот потпис на договорот со актуелниот првак на Турција.

Левиот бек ја почна сезонава во дресот на Пелистер, но неисполнетите ветувања од управата придонесоа тој по само неколку натпревари да добие раскин на договорот. Од неколкуте понуди Лазаров ја избра онаа на Бешикташ, каде за соиграч ќе го има поранешниот колега од Вардар, Немања Прибак.

Филип Лазаров минатата сезона исто така ја мина во странство, со успех настапувајќи за романскиот прволигаш Темишвар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.