Финска му врачи отказ на Баке - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
23/03/2017 18:35
Фудбал
23/03/2017 18:21
Фудбал
23/03/2017 18:10
Фудбал
23/03/2017 15:42

Финска му врачи отказ на Баке

Финска му врачи отказ на Баке

Ханс Баке не е повеќе селектор на националниот фудбалски тим на Финска. Шведскиот кормилар не успеа да направи забележителни резултати со овој тим, не победи на ниту еден натпревар од неговото седнување на столчето на финската селекција.

Оваа репрезентација само еден бод во групата и за Светското првенство во Русија, 2018 година и се наоѓа на петтата позиција. Како негова замена, ќе биде неговиот довчерашен помошник, Марку Канерва.

Баке во својата кариера беше менаџер на неколку тимови, помошник тренер на репрезентацијата на Мексико, а негов последен клупски ангажман беше во Њујорк ред бул.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.