Фирмино предвреме се израдува, Лалана промаши чист „зицер“ (видео)

Алан Лалана е трагичарот на Ливерпул на дербито со Манчестер сити откако англискиот репрезентативец промаши неверојатна шанса на десетина минути до крајот. Роберто Фирмино прекрасно му ја спушти топката на нозе на Лалана, кој од седум-осум метри немаше тешка задача да ја затресе мрежата на Сити, но многу лошо ја зафати топката и шансата отиде во неврат.

<p style="text-align: justify;

Се вчитува...