Фирмино предвреме се израдува, Лалана промаши чист „зицер“ (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Меѓ. Фудбал
26/09/2017 22:41
Кошарка
26/09/2017 21:01
Ракомет
26/09/2017 17:49
Фудбал
26/09/2017 12:18

Фирмино предвреме се израдува, Лалана промаши чист „зицер“ (видео)

Фирмино предвреме се израдува, Лалана промаши чист „зицер“ (видео)

Алан Лалана е трагичарот на Ливерпул на дербито со Манчестер сити откако англискиот репрезентативец промаши неверојатна шанса на десетина минути до крајот. Роберто Фирмино прекрасно му ја спушти топката на нозе на Лалана, кој од седум-осум метри немаше тешка задача да ја затресе мрежата на Сити, но многу лошо ја зафати топката и шансата отиде во неврат.

Интересна е реакцијата на Фирмино, кој по асистенцијата беше толку убеден дека Лалана ќе погоди што веќе почна да слави лизгајќи се на колена пред домашните фанови. Затоа и изненадувањето кога виде дека не е гол беше големо…

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, откри дека Лалана по натпреварот им се извинил на сите во екипата за промашениот зицер.

Му беше многу жал и им се извини на сите. Му реков дека нема зошто да се извинува, тоа е фудбалот, некогаш се промашуваат и такви шанси“ – истакна Клоп.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.