ФК Работнички на 120.роденден на Јувентус (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

ФК Работнички на 120.роденден на Јувентус (ФОТО)

ФК Работнички на 120.роденден на Јувентус (ФОТО)

Генералниот секретар на ФК Работнички, Ненад Монев, имаше можност да присуствува на 120.роденден на италијанскиот гигант Торино. Тој беше поканет на натпреварот Јувентус – Беневенто кој се одигра во неделата, како и на прославата на клубот. За таа пригода им го честиташе роденденот на Јувентус со шише вино, специјално полнето и брендирано за овој роденден од винарската визба „Тиквеш“.

neno 2
Подарокот го прими потпретседателот на „старата дама“, Павел Недвед.

„Беше чест да се биде дел од роденденското дружење таа вечер во Торино, со претседателот на клубот Андреа Ањели, потпретседателот Павел Недвед и со колегата Генерален секретар на Јувентус, Маурицио Ломбардо“, вели Генералниот секретар на Работнички, Ненад Монев, за официјалниот сајт на ФК Работнички.

neno 1

Овие денови се одржува првиот дел од напредната менџмент програма на ЕКА, првиот модул на кој домаќин е токму Јувентус.

neno 4

neno 3

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.