ФОТО: Младите и со моменти за релаксација низ Ереван

Покрај максимално активните тренинзи во рамките на подготовките за утрешниот почеток на квалификациите за ЕП 2019 против селекцијата на Ерменија, младите репрезентативци на Македонија секако и со минути за релаксација во Ереван.

Меѓу тренинзите, вчера репрезентативците и со мигови за разгледување на главниот град на Ерменија.

Mladite vo Erevan

Натпреварот меѓу Ерменија и Македонија се игра утре со почеток од 17 часот на стадионот на Академијата на Фудбалската федерација на Ерменија.

 

Се вчитува...