ФОТО: Младите и со моменти за релаксација низ Ереван - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/09/2017 17:32
Фудбал
20/09/2017 15:30
Ракомет
20/09/2017 13:46
Кошарка
19/09/2017 18:29

ФОТО: Младите и со моменти за релаксација низ Ереван

ФОТО: Младите и со моменти за релаксација низ Ереван

Покрај максимално активните тренинзи во рамките на подготовките за утрешниот почеток на квалификациите за ЕП 2019 против селекцијата на Ерменија, младите репрезентативци на Македонија секако и со минути за релаксација во Ереван.

Меѓу тренинзите, вчера репрезентативците и со мигови за разгледување на главниот град на Ерменија.

Mladite vo Erevan

Натпреварот меѓу Ерменија и Македонија се игра утре со почеток од 17 часот на стадионот на Академијата на Фудбалската федерација на Ерменија.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.