ФОТО НА ДЕН: Меси на медицински тестови - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

ФОТО НА ДЕН: Меси на медицински тестови

Најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси, замина на детални медицински тестови, откако вчера се пожали на болки во бутниот мускул. Тој беше заменет по 20 минути игра, а со ултразвук ќе треба да се утврди нивото на неговата повреда. Добра вест за каталонскиот тим е фактот што сега следи пауза во првенството поради термините на ФИФА за одигрување на баражите за пласман на СП. Меси го откажа својот настап за селекцијата на Аргентина за пријателските натпревари со Еквадор и со БиХ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.