ФОТО НА ДЕНОТ: Ајзеа Томас - животот е повеќе од кошарка... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

ФОТО НА ДЕНОТ: Ајзеа Томас – животот е повеќе од кошарка…

ФОТО НА ДЕНОТ: Ајзеа Томас – животот е повеќе од кошарка…

Мислите на голем број спортисти ширум светот рано утрово беа со Ајзеа Томас, откако младата ѕвезда на Бостон селтикс стисна заби и настапи за својот тим на дуелот со Чикаго булс, помалку од 24 часа по погребот на неговата сестра која загина во сообраќајна несреќа.

Томас покажа неверојатен карактер, на теренот уште еднаш покажувајќи дека дури и кога му е најтешко е лидер на селтикси, но за жал животот е многу повеќе од кошарка, а болката на извонредниот плејмејкер за загубената сестра ќе остане уште долго, долго…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.