ФОТО НА ДЕНОТ: Двоецот на Палермо - поздрав за Италија! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

ФОТО НА ДЕНОТ: Двоецот на Палермо – поздрав за Италија!

ФОТО НА ДЕНОТ: Двоецот на Палермо – поздрав за Италија!

Македонскиот двоец од Палермо, Илија Несторовски и Александар Трајковски, заедно со капитенот Горан Пандев, беше клучниот во ремито со Италија на Македонија во квалификациите за СП 2018…

По оние ремија кои ги паметиме со Англија, Холандија…, уште едно во низата против најголемите европски гиганти кои остануваат запаметени за нас. Сето тоа неизбежно одбележано и од Несторовски и Трајковски како поздрав и за Палермо!

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.