Фото на денот: „Командант Раул“ и македонските воини - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Фото на денот: „Командант Раул“ и македонските воини

Фото на денот: „Командант Раул“ и македонските воини

Секоја чест, Раул Гонзалес, за преродбата што за само неколку месеци ја направи во македонската репрезентација, која од „тим што не може да игра модерен ракомет“ прерасна во синоним за квалитет и карактер.

„Командант Раул“ и неговите македонски воини имаат за што да се радуваат вечерва, но и со оптимизам да гледаат кон иднината, почнувајќи од Европското Првенство во Хрватска.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.