ФОТО: „Обединетите“ се обединуваат кон Вардар!? И Томовски во 'директорската ложа'... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

ФОТО: „Обединетите“ се обединуваат кон Вардар!? И Томовски во ‘директорската ложа’…

ФОТО: „Обединетите“ се обединуваат кон Вардар!? И Томовски во ‘директорската ложа’…

Активностите на „Обединетите за фудбалот“ од поодамна се сведени на нула… Последно кога се појавија во јавноста, еден од иницијаторите Драган Томовски соопшти дека не знае каде е главната алка околу која ротираат, Дарко Панчев…, а Ѓоко Хаџиевски замина во ОАЕ. Потоа Панчев се појави во Вардар…, а сега и Драган Томовски се појави во ‘директорската вардарова ложа’ на „Филип Втори“ веднаш до актуелниот извршен директор Самоил Симев и претседателот Мирко Спасески. Се обединуваат ли сега „обединитетите“ кон Вардар!?

Поранешниот директор на ФК Вардар, Томовски, во времето кога Спасески пак беше капитен на тимот, сега беше до актуелниот директор Симев… До нив, барем денеска, ги немаше спортскиот директор Дарко Панчев и техничкиот директор Илија Најдоски. А, на натпреварот со Шкупи сигурно можеа да се забележат и директорот за маркетинг, директорот за логистика и директорот за односи со јавност…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.