ФОТО-ОСВРТ: Највпечатливите моменти од финалето во Купот на Македонија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
20/07/2017 22:25
Кошарка
20/07/2017 22:38
Фудбал
20/07/2017 19:53
Фудбал
20/07/2017 18:53

ФОТО-ОСВРТ: Највпечатливите моменти од финалето во Купот на Македонија

ФОТО-ОСВРТ: Највпечатливите моменти од финалето во Купот на Македонија

Пехарот од 25-то, јубилејно, финале во Купот на Македонија замина во Битола. „Пелистерци“ заслужено стигнаа до трофејот, освоен по подоброто изведување на пеналите против Шкендија.

На крајот, како едно заокружување на вчерашните случувања на стадионот „Младост“ во Струмица, погледнете ги највпечатливите моменти, уловени од објективите на ЕКИПА, од пресметката меѓу Пелистер и Шкендија…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.