ФОТОГАЛЕРИЈА: Елегантни, млади, полетни... Среќно во Полска! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

ФОТОГАЛЕРИЈА: Елегантни, млади, полетни… Среќно во Полска!

ФОТОГАЛЕРИЈА: Елегантни, млади, полетни… Среќно во Полска!

Младата репрезентација на Македонија се одјави од својата база, хотелот „Александар Палас“ во Скопје и замина попладнево со чартер лет од скопскиот аеродром за Полска, каде од 17. јуни ја очекува настапот на Европското првенство.

Националниот тим предводен од селекторот Благоја Милевски денеска во „Александар Палас“ беше испратен од претседателот на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски и генералниот секретар Филип Поповски кои им посакаа среќен пат на репрезентативците и успешни подготовки следниве денови и во Сопот, каде ќе биде сместена младата репрезентација…


u21 a (20)
u21 a (22)
u21 a (32)
u21 a (31)
u21 a (30)
u21 a (29)
u21 a (28)
u21 a (27)
u21 a (26)
u21 a (25)
u21 a (24)
u21 a (23)
u21 a (21)
u21 a (19)
u21 a (18)
u21 a (17)
u21 a (16)
u21 a (15)
u21 a (14)
u21 a (13)
u21 a (11)
u21 a (12)
u21 a (10)
u21 a (9)
u21 a (8)
u21 a (7)
u21 a (6)
u21 a (5)
u21 a (4)
u21 a (3)

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.