ФОТОГАЛЕРИЈА: Елегантни, млади, полетни… Среќно во Полска!

Младата репрезентација на Македонија се одјави од својата база, хотелот „Александар Палас“ во Скопје и замина попладнево со чартер лет од скопскиот аеродром за Полска, каде од 17. јуни ја очекува настапот на Европското првенство.

Националниот тим предводен од селекторот Благоја Милевски денеска во „Александар Палас“ беше испратен од претседателот на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски и генералниот секретар Филип Поповски кои им посакаа среќен пат на репрезентативците и успешни подготовки следниве денови и во Сопот, каде ќе биде сместена младата репрезентација…

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...