ФОТОГАЛЕРИЈА: „Млекарите“ се, сепак, „мал залак“ за момците од Автокоманда! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

ФОТОГАЛЕРИЈА: „Млекарите“ се, сепак, „мал залак“ за момците од Автокоманда!

ФОТОГАЛЕРИЈА: „Млекарите“ се, сепак, „мал залак“ за момците од Автокоманда!

Прволигашот Скопје е на добар пат да обезбеди четвртфинале во Купот на Македонија, откако во првиот осминафинален натпревар од пресметката против Еуромилк ГЛ убедливо славеше со 3-0.

По полувремето без голови, тимот од Автокоманда ги реши „млекарите“ со три гола во второто полувреме, запишувајќи ја најубедливата победа во денешните седум натпревари од Купот…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.