ФОТОГАЛЕРИЈА: Пандев го „прошета“ трофејот од Суперкупот по „Телеком арената“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

ФОТОГАЛЕРИЈА: Пандев го „прошета“ трофејот од Суперкупот по „Телеком арената“

ФОТОГАЛЕРИЈА: Пандев го „прошета“ трофејот од Суперкупот по „Телеком арената“

Амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, Горан Пандев прв имаше можност да мине еден вид своевиден „почесен круг“ со трофејот од Суперкупот низ „Телеком арената“.

По промоцијата на својата нова „амбасадорска позиција“, Горан Пандев од нашиот најголем стадион ја стартуваше турнеата на трофејот од Суперкупот кој наредниот период ќе биде презентиран и во повеќе македонски градови…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.