ФОТОГАЛЕРИЈА: Сега им е само топло... Утре на Зенит ќе му биде и „жешко“ на „Филип Втори“! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

ФОТОГАЛЕРИЈА: Сега им е само топло… Утре на Зенит ќе му биде и „жешко“ на „Филип Втори“!

ФОТОГАЛЕРИЈА:  Сега им е само топло… Утре на Зенит ќе му биде и „жешко“ на „Филип Втори“!

Фудбалерите на Зенит под водство на Роберто Манчини вечерва го почувствуваа „Филип Втори“ во пресрет на утрешната пресметка од почетното коло во Лигата на Европа со Вардар.

Се жалеа Русите, по денешното пристигнување во главниот град на Македонија, дека малку им е топло на југот, во Скопје… Но, тоа е и само пред празниот наш најголем стадион… Утре, дефинитивно очекуваме да им биде малку повеќе „жешко“…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.