Француски скијач загина по тежок пад на тренинг (Видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Француски скијач загина по тежок пад на тренинг (Видео)

Француски скијач загина по тежок пад на тренинг (Видео)

Француската скијачка федерација соопшти дека скијачот Давид Поисон во петокот го загубил животот при тежок пад за време на тренинг. Падот на 35-годишниот скијач се случи во тренинг центарот во Накиска, Канада, каде се подготвувал за трките во спуст во Светскиот скијачки куп.

Поисон во својата кариера имаше освоено еден бронзен медал на Светското првенство во 2013 година.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.