Фудбалерките до 19 години стартуваа со „десетка“ во својата мрежа - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

Фудбалерките до 19 години стартуваа со „десетка“ во својата мрежа

Фудбалерките до 19 години стартуваа со „десетка“ во својата мрежа

Женската фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години имаше очаен старт на квалификацискиот турнир за пласман во елитните квалификации за ЕП. Младите фудбалерки загубија од селекцијата на Република Ирска со 10-0. За жал, двоцифрените порази одамна се секојдневие за женскиот фудбал во Македонија кога игра меѓународни натпревари.

На полувреме Република Ирска имаше водство од 4-0, а на крајот Македонија загуби со убедливи 10-0. Кирнан постигна четири гола за селекцијата на Р. Ирска, а Македонија од 71.минута играше со играч помалку поради исклучувањето на Александра Милановска.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.