23/03/2017 18:10
Фудбал
23/03/2017 15:42

Фудбалерките до 19 години стартуваа со „десетка“ во својата мрежа

Женската фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години имаше очаен старт на квалификацискиот турнир за пласман во елитните квалификации за ЕП. Младите фудбалерки загубија од селекцијата на Република Ирска со 10-0. За жал, двоцифрените порази одамна се секојдневие за женскиот фудбал во Македонија кога игра меѓународни натпревари.

На полувреме Република Ирска имаше водство од 4-0, а на крајот Македонија загуби со убедливи 10-0. Кирнан постигна четири гола за селекцијата на Р. Ирска, а Македонија од 71.минута играше со играч помалку поради исклучувањето на Александра Милановска.

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.