Футсал: Македонија домаќин на силен интернационален турнир во Велес - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

Футсал: Македонија домаќин на силен интернационален турнир во Велес

Футсал: Македонија домаќин на силен интернационален турнир во Велес

Македонската репрезентација во футсал од 24. до 26. март во Велес ќе биде домаќин на силен интернационален турнир, во рамките на подготовките за квалификацискиот турнир кој од 4. април не очекува во Казахстан.

На турнирот во Велес, покрај Македонија ќе партиципираат и селекциите на Хрватска, Азербејџан и Унгарија, од која се уште се очекува дефинитивната потврда. Селекторот на Македонија, Иван Божовиќ до 21. март се очекува да го соопшти списокот на репрезентативци за престојниот турнир, а собирот на националниот тим е закажан за 23. март.

Македонија од 4. до 12. април ја очекуваат квалификациите за ЕП во Казахстан. Во Групата 6 покрај домаќинот Казахстан и Македонија, уште се и репрезентациите на Данска и на Чешка.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.