ФУТСАЛ: Шкупи со убедлива победа дебитираше на европската сцена - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

ФУТСАЛ: Шкупи со убедлива победа дебитираше на европската сцена

ФУТСАЛ: Шкупи со убедлива победа дебитираше на европската сцена

Македонскиот шампион во футсал, екипата на Шкупи со убедлива победа против Макаби од Израел дебитираше на европската сцена во првиот натпревар од премилиминарната рунда во УЕФА Футсал Купот.

На дуелот во Линц, каде се играат натпреварите од Групата Ц, Шкупи славеше со 5-1А со погодоците на Ибиши, кој стрелаше во два наврати, Алими, Незири и Сефери.

Утре, Шкупи од 18 часот го игра вториот натпревар на турнирот против Луксол Сент Ендрјус од Малта.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.