Габигол даде гол кај сестрата на Нејмар - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Габигол даде гол кај сестрата на Нејмар

Габигол даде гол кај сестрата на Нејмар

Фудбалерот на Бенфика, Габриел Барбоса, или попознат како Габигол, сезоната за заборав во дресот на Интер ја препродува во прегратките на Рафаела, сестрата на бразилската мега-ѕвезда Нејмар.

Бразилскиот репрезентативец во обид да си ја спаси кариерата, оваа сезона ќе ги брани боите на Бенфика како позајмен играч од редовите на Интер, каде не можеше да се избори за своето место во тимот, иако „нероаѕурите“ сменија неколку тренери истата сезона.

Но, Габигол не може да се пожали на проблеми надвор од терените, кога покрај него за утеха ја има згодната Рафаела.

gabigol1

nintchdbpict000344570008

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.