Марио Геце е повторно во дресот на Германија: Како повторно да сум се родил! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Марио Геце е повторно во дресот на Германија: Како повторно да сум се родил!

Марио Геце е повторно во дресот на Германија: Како повторно да сум се родил!

По една година, Марио Геце, „златното момче“ на германскиот фудбал, фудбалерот на Борусија Дортмунд, повторно е во дресот на националниот тим. По надминувањето на здравствените проблеми и откако повторно е во натпреварувачки ритам со „милионерите“, Геце доби повик од селекторот на „панцирите“, Јоаким Лев.

„Пресреќен сум. Не можам ниту да опишам колку убаво се чувствувам. Како повторно да сум се родил. Сега сакам само да уживам и да дадам полн придонес во националниот тим. Благодарност до селекторот што повторно сум во репрезентацијата на Германија, се надевам дека ќе успеам да се оддолжам со добри игри“, изјави Марио Геце.

Германија се подготвува за пријателскиот натпревар против Англија што ќе се одигра в петок, на стадионот „Вембли“ во Лондон.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.