Ѓоковиќ пак се жали на повреда, го пропушта Мајами - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Ѓоковиќ пак се жали на повреда, го пропушта Мајами

Ѓоковиќ пак се жали на повреда, го пропушта Мајами

Новак Ѓоковиќ не само што не може да одигра еден турнир на највисоко ниво, српскиот тенисер згора на тоа и продолжува да се мачи со најразлични повреди.

Откако загуби од Киргиос во третото коло од турнирот во Индијан Велс, денеска беше обелоденето дека Ѓоковиќ во изминатите денови се жалел на болка во лакотот. Повредата не е наивна, па поради тоа вториот светски рекет веќе си заминал од САД и се вратил во својот дом во Монте Карло. Таму врз Ѓоковиќ ќе бидат извршени детални прегледи, но мали се шансите дека повредата ќе биде експресно санирана за овој тенисер да може да настапи на претстојниот Мастерс-турнир во Мајами.

Доколку Новак не биде дел од овој турнир, тој ќе загуби нови 1.000 АТП поени бидејќи лани го освои пехарот на Мастерс-турнирот во Флорида.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.