Гол-шоу на Дејан Манасков против Балатонфуреди - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Гол-шоу на Дејан Манасков против Балатонфуреди

Гол-шоу на Дејан Манасков против Балатонфуреди

Дејан Манасков секогаш кога ќе добие шанса максимално ја оправдува довербата на тренерот Врањеш, што беше случај и на денешниот дуел од унгарскиот шампионат против Балатонфуреди на кој неговиот Веспрем триумфираше со убедливи 39-25.

Во главна улога беше токму македонското лево крило, откако Манасков одигра симултанка против послабиот противник, завршувајќи го натпреварот со девет погодоци. Во рутинската победа на Веспрем Словенецот Маргуч учествуваше со седум гола, додека Анчин пет пати се запиша меѓу стрелците.

Овој триумф беше солидно загревање за огромниот предизвик за Манасков и соиграчите во Лигата на шампионите, гостувањето против актуелниот европски вицепрвак ПСЖ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.