Голот на Дориев за прва пролетна победа на Академија Пандев - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19
Фудбал
17/08/2017 22:46

Голот на Дориев за прва пролетна победа на Академија Пандев

Голот на Дориев за прва пролетна победа на Академија Пандев

Академија Пандев силно граби кон Првата лига на Македонија. Струмичани во првото пролетно коло стигнаа до триумф на гостувањето против Новаци со 0-1, благодарение на голот на Љупчо Дориев во 66. минута од средбата.

По овие три бода, Академија Пандев сега е на врвот со 40 бода, дури со 13 бода повеќе од второпласираниот Скопје.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.