Голот на полусезоната падна на „Максимир“: Ремек-дело на Судани од Динамо Загреб - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
19/08/2017 10:30
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19

Голот на полусезоната падна на „Максимир“: Ремек-дело на Судани од Динамо Загреб

Голот на полусезоната падна на „Максимир“: Ремек-дело на Судани од Динамо Загреб

Динамо Загреб има разочарувачка полусезона зад себе, но хрватскиот првак барем забележа победа на последниот домашен меч за 2016 година, совладувајќи го градскиот ривал Локомотива со 3-1. Овој меч ќе остане запаметен по фантастичниот погодок на Судани, кога алжирскиот ас со ножички од петнаесетина метри постигна еврогол кој дефинитивно се вбројува меѓу најубавите голови во оваа полусезона.

Погледнете го ремек-делото за конечни 3-1 на денешното градско дерби на „Максимир“…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.