Горецка доаѓа во Баерн Минхен, а Ренато Санчез оди на позајмица - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Горецка доаѓа во Баерн Минхен, а Ренато Санчез оди на позајмица

Горецка доаѓа во Баерн Минхен, а Ренато Санчез оди на позајмица

Младиот играч за врска на Шалке 04, Леон Горецка, би можел ова лето да се пресели на „Алијанц арена“ и да го засили германскиот првак Баерн Минхен, а во тој случај португалскиот интернационалец Ренато Санчез би заминал на едногодишна позајмица. Горецка е еден од најдобрите млади фудбалери во Бундес-лигата и се најде во фокусот на Карло Анчелоти, а Баерн Минхен за него би платил 25 милиони евра, со оглед дека договорот му истекува во 2018 година.

Португалецот Ренато Санчез не се снајде најдобро во својата прва сезона во Баерн Минхен и се погласни се шпекулациите дека би можел да замине на позајмица. За него се заинтересирани два големи европски клуба, Јувентус и Манчестер јунајтед.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.