Ѓорѓев дебитираше за Твенте против шампионот Феенорд - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Ѓорѓев дебитираше за Твенте против шампионот Феенорд

Ѓорѓев дебитираше за Твенте против шампионот Феенорд

Македонскиот фудбалски репрезентативец Никола Ѓорѓев го имаше своето деби во дресот на Твенте во холандското фудбалско првенство. Тој беше стартер за својот тим на гостувањето кај шампионот Феенорд, во поразот од 2-1.

gjorgjev tvente so feenord 2

Твенте имаше реми по првиот дел (1-1), но Бергхуис во 60.минута го постигна победничкиот погодок за Феенорд на овој меч.

Ѓорѓев беше на теренот до 75.минута, кога на негово место во игра влезе Ајсак Бакли.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.