„Гори“ во Ница - Балотели бесен поради поразот од Марсеј (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

„Гори“ во Ница – Балотели бесен поради поразот од Марсеј (ВИДЕО)

„Гори“ во Ница – Балотели бесен поради поразот од Марсеј (ВИДЕО)

Напаѓачот на Ница, Марио Балотели вчера го покажа својот гнев откако неговиот тим ја изгуби предноста од два гола против екипата на Олимпик Марсеј, па мечот го загубија со резултат од 4-2 на вивен терен.

Балотели влегувајќи во соблекувалната на домашниот состав, удри по платформата каде по мечот фудбалерите на Ница даваат изјави. Италијанскиот репрезентативец потоа продолжи да употребува вулгарни зборови на својот мајчин јазик, изразувајќи големо незадоволство од начинот на кој неговиот тим ја загуби солидната предност.

Ница по 15 минути игра во првиот дел водеше 2-0, токму Балотели во 4. минута го отвори резултатот, за на полувремето да се најдат во недатива од еден гол, откако избраниците на Руди Гарсија направија пресврт пред паузата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.