Госпоѓа Трајковска: Каков кам-бек! Браво љубов моја! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
23/03/2017 18:35
Фудбал
23/03/2017 18:21
Фудбал
23/03/2017 18:10
Фудбал
23/03/2017 15:42

Госпоѓа Трајковска: Каков кам-бек! Браво љубов моја!

Госпоѓа Трајковска: Каков кам-бек! Браво љубов моја!

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски на најдобар можен начин се врати во дресот на Палермо по долгата пауза поради повреда. Трајковски со својот гол во 90. минута ја донесе победата од 3-4 за Палермо на гостувањето против Џенова.

А, очигледно најсреќна од начинот на кој се врати на терените беше неговата сопруга Александра, која веднаш преку својот фејсбук профил, испратено со соодветна фотографија, му честиташе на Александар…

„Така се враќа на терен. Браво љубов моја!“ – напиша госпоѓа Трајковска.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.