„Граѓаните“ му нудат на Давид Силва да остане на „Етихад“ до 2020 година - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/10/2017 22:47
Ракомет
23/10/2017 17:02
Коментари
23/10/2017 13:15
Останато
22/10/2017 20:35

„Граѓаните“ му нудат на Давид Силва да остане на „Етихад“ до 2020 година

„Граѓаните“ му нудат на Давид Силва да остане на „Етихад“ до 2020 година

Англискиот премиерлигаш Манчестер сити подготвува нов договор за шпанскиот интернационалец Давид Силва, кој е една од централните фигури во тимот на Пеп Гвардиола. Според новиот договор, тој би останал на „Етихад“ до 2020 година и би заработувал 150.000 фунти седмично. 31-годишниот играч за врска веќе седум години го носи дресот на „граѓаните“ откако во 2010 година пристигна од редовите на Валенсија.

Многу извесно е дека Давид Силва ќе ја прифати понудата за продолжување на соработката, со оглед дека и понатаму е во најтесните планови на Пеп Гвардиола за првиот состав, иако „граѓаните“ го ангажираа и португалскиот интернационалец Бернардо Силва, кој дојде од Монако и речиси идентичен профил на играч.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.