„Граѓаните“ стартуваа победнички: Брајтон - лесен плен... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

„Граѓаните“ стартуваа победнички: Брајтон – лесен плен… (видео)

„Граѓаните“ стартуваа победнички: Брајтон – лесен плен… (видео)

Манчестер сити стартуваше победнички во новата сезона во Премиер лигата во која ќе се брка и шампионската титула на Островот.

Тимот на Пеп Гвардиола славеше на гостувањето против Брајтон, благодарение на погодоците на Агуеро во 70. минута и со автоголот на Данк во 75. минута…Brighton & Hove Albion 0-2 Manchester City… by taftadarka2016

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.