Грнчаров: Вардар за Шкендија е Реал Мадрид, секаде си ги тепа... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Грнчаров: Вардар за Шкендија е Реал Мадрид, секаде си ги тепа…

Грнчаров: Вардар за Шкендија е Реал Мадрид, секаде си ги тепа…

Вардар запиша пирова победа од 0-1 на гостувањето против Шкендија во Тетово на реванш пресметката од полуфиналето во Купот на Македонија, сепак на крајот, по оние 1-3 за Шкендија од Скопје, останувајќи без финалето во најмасовното домашно клупско натпреварување.

Капитенот на „вардарци“ Бобан Грнчаров предвреме го заврши дуелот по инцидентот со Ферхан Хасани и исклучувањето во 32. минута… Но, но во првата своја реакција по мечот, сепак, е задоволен што неговиот тим извојувал победа во Тетово потенцирајќи дека е подобар тим од Шкендија оваа сезона…

„Затоа Вардар за вас е Реал Мадрид, кај фати си ги, тепај си ги“ – напиша Бобан Грнчаров на својот фејсбук профил веднаш по мечот во Тетово.

grncarov

За Вардар сега останува првенството и патот кон новата шампионска титула, со оглед на тоа што има предност од 11 бода пред Шкендија во пресрет на последниот круг натпревари во шампионатот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.